מעגלי שמע צריכים את עזרתכם!
בואו נפתח את הלב ונקל, על הקשיים איתם מתמודדים מידי יום ילדי שמע ובני הנוער הנהנים מפעילותה הברוכה של העמותה.

ספורטאים צעירים

עמותת מעגלי שמע מפעילה מועדונים חברתיים בפריסה ארצית המעניקים לילדים ובני נוער בכל טווח חרשים וכבדי שמיעה פעילות פנאי והעשרה מונגשת ומותאמת. במסגרת הפעילות המגוונת והענפה המתקיימת במועדונים חברתיים אלו, אנו שמים דגש על תחום הספורט כאמצעי לחיזוק הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות העצמית של הילדים. פעילויות אלו, אשר מתקיימות באווירה תחרותית וספורטיבית, יוצרות בקרב הילדים ובני הנוער גאוות יחידה ומעודדות אותם לאורח חיים בריא. אנו מבקשים את תמיכתכם האדיבה לטובת תכנית "ספורטאים צעירים" הכוללת שני פרויקטים בתוכה:

א. טורניר ספורט ארצי: מתקיים כבר מעל לעשור ומתפרש על פני יומיים, בהם מתחרות קבוצות גיל שונות בענפי ספורט מגוונים. פרויקט זה מאפשר למשתתפים לשפר את יכולותיהם האישיות והקבוצתיות בענפי הספורט המגוונים: קט-רגל, כדורסל, כדורשת, טניס שולחן, ריצה וכדומה, כל זאת באווירה נעימה ומגבשת. בטורניר משתתפים ילדים ונוער אשר לומדים בכיתות חינוך מיוחד לחרשים וכבדי שמיעה וכן תלמידים עם ירידה בשמיעה מהחינוך הרגיל. מדובר בקבוצות אשר מתאמנות במשך כל השנה בענף הספורט בו הן מתחרות, כאשר השיא של הפעילות הזו מתקיים כאמור בטורניר. מדובר בפרויקט מופלא שמגבש את בני הנוער וכן גם את חבריהם שבאים לעודד אותם. כמו כן, המפגש עם בני גילם ממקומות אחרים בארץ מרחיב את "קבוצת השווים" שלהם ומייצר עבורם קשרי חברות נוספים, להווה ולעתיד.

ב. מחנה ספורט מקצועי לנוער: מתקיים אחת לשנה בקיץ במכון ווינגייט. המחנה מתפרש על פני שלושה ימים וכולל לינה. אל מחנה ייחודי זה מגיעים בני נוער חרשים וכבדי שמיעה בני 11-15 מכול רחבי הארץ, ובו הם מתנסים בענפי ספורט תחרותי ונהנים מפעילויות מגוונות, מעשירות ומעצימות: הרצאות עם מרצי חוץ, אימונים משותפים, שימוש במתקני הספורט של המכון ופעילות חברתית אשר מבוסס עלקבוצת השווים.

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם מנהל תחום ילדים ונוער יאיר קמינצקי: 03-5715656 ‏ או במייל: yairk@shema.org.il

דילוג לתוכן