מעגלי שמע צריכים את עזרתכם!
בואו נפתח את הלב ונקל, על הקשיים איתם מתמודדים מידי יום ילדי שמע ובני הנוער הנהנים מפעילותה הברוכה של העמותה.

"מרכז מידע למסגרות ההמשך"

צבא, שירות לאומי-אזרחי, שנת שירות, מכינות

מרכז "בשבילך" – על מנת להעצים את התהליך והליווי שעוברים בני הנוער העמותה מפעילה גם את מרכז "בשבילך", המעניק להורים ובני הנוער מענה מקצועי בתהליכי המיון, בחירה וקבלה אל מסגרות השירות: שנת שירות, מכינות קדם אקדמיות, צבא או שירות אזרחי- לאומי.

בני נוער חירשים וכבדי שמיעה הנמצאים בשנותיהם האחרונות בבית הספר התיכון מתחילים לחשוב ולהתעניין במסלולים השונים הפתוחים לפניהם. במרבית המקרים נתקלים בני הנוער בדיסאינפורמציה ובתהליך בירוקרטי מורכב ולא נגיש עבורם. מציאות זו מונעת מבני הנוער להביא את הפוטנציאל הגלום בהם לידי ביטוי ומציבה אותם בתפקידים אשר אינם תואמים לרצונותיהם או את יכולותיהם. המרכז הוקם בשנת 2012, על מנת לתת מענה מקצועי בתהליך הבחירה של מסגרות ההמשך – צבא, שירות לאומי-אזרחי, שנת שירות ומכינות. המרכז מספק ליווי פרטני בתהליכי הקבלה אל המסגרת, ליווי ותיווך עם תחילת השירות וכן מענה לכל שאלה או קושי שעולה במהלך השירות. אנו מאמינים כי הכוונה והדרכה אלו בעלות משמעות ועוזרות לנתב את הבוגר למסלול חיים עצמאיים ומשמעותיים.

פרויקטים שפועלים במסגרת המרכז:

טיול חשיפה למסגרות המשך – מטרת הפרויקט הינה לחשוף את בני הנוער בשכבות י"א-י"ב למסגרות המשך שונות . במהלך הטיול זוכים החניכים להיפגש עם בוגרים אשר בחרו לשרת במסגרת אותה הם מבקרים וכך בני הנוער מקבלים מידע בסיסי הודות המסגרת, אפשרות לשמוע סיפורים וחוויות אישיות. מעבר לכך המפגש עם בוגרים המהווים מודל לחיקוי מחזקת אצל בני הנוער את הביטחון העצמי ואת האמונה במסוגלות שלהם.

המדריך להכנה וגיוס לצבא – המדריך הינה חוברת ייחודית ומקוונת אשר מאגדת בתוכה מידע כללי אודות תהליכי המיון, השירות בפועל ועוד. לקבלת המדריך ניתן לפנות למנהלת הפרויקט.

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם מנהלת תחום בוגרים ותעסוקה שרי דולב: 03-5715656 ‏ או במייל: saraybd@shema.org.il

דילוג לתוכן